Canım Arkadaşım Kitabının Özeti

Canım Arkadaşım Kitabının Özeti

     Taiyang ile Yue'nin, Güney Çin'deki Guangzhou eyaletinin varoş sokaklarında başlayıp Ginkgo ağacının yapraklarından sonsuzluğa uzanan öyküsüdür bu. Varlıklı bir ailenin çocuğu olan Taiyang'la, bir atık fabrikasında çalışan Yue'nin yolları tesadüfen kesişir ve aralarında derin bir bağ kurulur.


         Çin'in bir kentinde çok zengin bir çocuk olan Taiyang bir gün öğretmeninin isteği üzerine dışarı yaşamı gezmeye çıkar. Bu yolculuğunda bir otobüse biner ve uyuyakalarak durağı geçer. Sonucunda kaybolur. Ümitsizce gezdiği sokaklarda gezinirken Yue adında bir kızla tanışır. Yue ile Taiyang arkadaş olurlar. Ancak Yue yoksul  bir ailedendir ve Taiyang'ın babası bu durumdan rahatsızdır. Sonsuzluğa uzanan bu hikayede, Tai ailesine bir şeyler öğretedursun. Arkadaşı Yue gizliden gizliye sönmektedir. Yue hastadır ve ölmektedir.

Canım ArkadaşımCanım Arkadaşım özeti,Canım Arkadaşım kısa özeti,Canım Arkadaşım konusu,Canım Arkadaşım ana düşüncesi,Canım Arkadaşım oku,KİTAP ÖZETLERİ,Share:

13 yorum:

 1. çok teşşekkürler

  YanıtlaSil
 2. Bişey dicem.tai kız mı erkek mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kız sanırım

   Sil
  2. Orada kastedilen "tai" kız. Ve aslında tai ile taiyong yani başrol aynı kişi. Ailesi ismini kısaltmak amacıyla bazen tai der

   Sil
  3. Gayet güzel bir kitap ve özet çok kısa

   Sil
 3. ÇOK teşekkürler

  YanıtlaSil
 4. taierkek yue kızdır

  YanıtlaSil
 5. Özet için teşekkürler sayenizde kitap sınavını geçtim.

  YanıtlaSil

AŞAĞIDAKİ YORUM YAPMA BİÇİMİNİ ANONİM YAPIP YORUM YAPABİLİRİSİNİZ.YORUMLARINIZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİDİR.