İyi Geceler Bay Tom Kısa Özeti

   İyi Geceler Bay Tom Kısa Özeti

İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiltere'de şehirlerde bulunan çocukların savaşta zarar görmemeleri için köy  kesimlerdeki ailelerin yanına yerleştirmişler. Daha önce bu konu ile ilgili farklı bir kitap okumuştum. Bu çocuklardan köle gibi faydalanarak sıkıntı edenlerde varmış. Eserde ise sımsıkı bir ilişkidir söz konusu. Bunun kitabın  çocuk kitabı olması ile de alakası var. Kitap sade ve duygu yüklü, Çocuk kitaplarını okumayı seviyorum. Dinlendiriyor beni. Çocuk kitabı dediysem de basite almayın . Her yaş grubuna hitap ediyor kitap, üstelik kitap birçok ödül sahibi.

  Will  kırsal kesime gönderilen çocuklardan birisiydi. Yaşına göre ufak, zayıf ve çekingen  çocuk. Annesi çocuğunu kilisenin yanındaki dindar birisine verilmesini istemiştir. Bunun için kilisenin yanında evi olan ve mezarlık işleri ile ilgilenen Bay Tom'un yanına verilir Will, yalnız yaşayan daha doğrusu köpeği ile beraber yaşayan birisidir. Bay Tom çocuk kendisine bırakılınca hareket ve tavırlarından hemen çözer çocuğu. Onun zorluk çekmiş olabileceğini fark eder ve onun yaşıtları gibi mutlu ve sağlıklı bir çocuk olması için her şeyi yapar.


İyi Geceler Bay Tom özeti,İyi Geceler Bay Tom kısa özeti,İyi Geceler Bay Tom konusu,İyi Geceler Bay Tom oku,KİTAP ÖZETLERİ,


  Kasabadaki  insanlar, Will'in yeni arkadaşları, iyi kalpli Bay Tom çocuğa iyi gelir yaralarını kapatırlar.

Share:

0 yorum:

Yorum Gönder

AŞAĞIDAKİ YORUM YAPMA BİÇİMİNİ ANONİM YAPIP YORUM YAPABİLİRİSİNİZ.YORUMLARINIZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİDİR.