Sıra Dışı Kitabının Özeti


Sıra Dışı Kitabının Özeti

              Pansy ve Anna iki yakın arkadaştır. Küçük bir tartışma yaşadıktan sonra Pansy arkadaşlıklarının bittiğini düşünür. Pansy, önceki yaz en yakın arkadaşı Anna'ya söz vermesine rağmen bahar kampına katılmaktan son anda vaz geçti. Bir yardım kampanyası için saçlarını kestirmeye gittiklerinde de durum farklı değildi. Aralarından sadece birisi oradan yeni saçlarıyla ayrılmıştı ve bu kişi Pansy değildi. Fakat Pansy asla bu durumu telafi etme şansı bulamamıştı. Kamptayken, Anna yüksek ateş sonucu menenjit geçirdi ve o günden beri eskisi gibi olamadı. Artık Pansy'nin tek isteği, tekerlekli sandalyede sesini çıkarmadan oturan, özel eğitim görmesi gereken bir okula giden arkadaşının geri gelmesi.

Bu süreçte Pansy Anna'nın her zaman olmasını istediği arkadaşa dönüşebilmek için aradığı fırsat olduğunu fark etti. Bu durum, bazı riskler almak, yeni şeyler denemek pahasına da olsa, Pansy, en yakın arkadaşının muhteşem dönüşü için sıra dışı olmanın peşine düşer. Fakat Pansy'nin yolcTartışmadan sonra ilk kez Anna'yı hastanede görür. Anna yüksek ateş sonucu menenjit geçirmiştir ve bir daha eskisi gibi olmayacaktır. Anna'nın zamanında Pansy'e anlattığı birtakım hayalleri vardır ve Anna artık bu hayalleri gerçekleştiremeyecek durumdadır. Pansy ise sadık bir arkadaş olarak Anna'nın hayallerini bir bir gerçekleştirmek için elinden geleni yapmaya koyulur. Anna'nın mutluluğu için kendine yeni bir yol çizmiştir.


sıra dışı kitabının kısa özeti,sıra dışı uzun özeti,sıra dışı kitabının konusu,sıra dışı kitabının ana düşüncesi,KİTAP ÖZETLERİ,

Share:

1 yorum:

AŞAĞIDAKİ YORUM YAPMA BİÇİMİNİ ANONİM YAPIP YORUM YAPABİLİRİSİNİZ.YORUMLARINIZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİDİR.