küçük lord kitabının özeti kısaca

KÜÇÜK LORD KİTABININ  ÖZETİ

      Cedric adlı çocuk annesi gibi saçları sarı ,  mavi gözlü iyi   bir çocuktu. Babası o daha küçük yaştayken  ölmüştü. Babasını küçük yaşta kaybeden   Cedric, annesiyle beraber iyi  bir hayat  sürmekteydi. Cedric annesi ile    yaşıyordu. En yakın arkadaşları mahalle bakkalı ve  iyi   bir ayakkabı boyacısıydı. Cedric'in en iyi dostu  bakkal Habes ve ayakkabıcı Dük'tü. Habes   ona haber  verir ve bir şeyler öğretirdi. Bir gün Cedric eve döndüğünde    araba gördü. Yabancı bir kişi  annesi ile konuşuyordu. Adam gitti. 2  hafta sonra gelecekti. Bir gün değişik  bir şey oldu ve İngiltere'den   bir avukat Cedric'in soylu   bir İngiliz  açıkladı. Sonra Cedric'e dedesini anlattı. Dedesi   bir konttu. Dedesinin 2  çocuğu öldüğü için   Cedric'e verecekti.   Araba ve dedesinin yardımcısı geldi.  

             Annesi ile beraber arabayla  dedesinin şatosuna geldiler. Cedric'in dedesi  Dorincourt Kontu, Amerikalı bir kadınla evlendiği için  babasını evlatlıktan reddetmişti. Lakin kontun tüm  çocukları ölünce, bir  tek  torunu Cedric kalmıştı. Küçük çocuk annesiyle beraber  İngiltere'ye doğru yola gitti. Annesi başka   evde kalacaktı. Cedric dedesi ile oyun oynardı. Bugün dedesi Cedric'e bir at aldı ama   Cedric annesine gitmek istedi.   Biraz sohbet etti. Annesine olan hasretinin  giderdi. Sonra dedesi ile beraber  bakkalcıya ve ayakkabıcıya   haber  gönderdi. Sonra bakkal  ile ayakkabıcı dost  oldu. Ayakkabıcı bir abisi  olduğunu söyledi. Abisinin  eşinin  adı Minna idi. Lakin  ikisi ayrılmışlardı. Bir gün çocuğun  doğum günüydü, herkes geldi. Cedric   mutluydu. Kontun yardımcısı bir malumat  verdi; Oraya bir kadın   gelmiş. Lord olan benim bir çocuğum olmalı, çünkü benim eşim  kontun çocuğuydu , dedi. Yardımcısı bu mesajı  konta söyledi . Kont şaşırdı ve bunu Cedric'e nasıl söyleyeceğini bilemedi. Cedric Lord olamayacaktı. Ayakkabıcı     gazete aldı. Gazetede yengesinin fotosunu  gördü. Hemen kontun yanına  gitti. Gider iken ağabeyini de götürdü. Meğerse kontun oğluyla evlendiğini söyleyen kişi   ayakkabıcının yengesi Minna idi. Konta bütün bunları açıkladıktan sonra Minna,   kovuldu.
Yeniden  Cedric Lord oldu. Cedric'in annesini de saraya aldırdılar. Dedesi, Cedric ve annesi     mutlu oldular.KİTAP ÖZETLERİ,küçük lord roman özeti,küçük lord kitabının özeti kısaca,küçük lord kısa özet,küçük lord oku,
Share:

6 yorum:

AŞAĞIDAKİ YORUM YAPMA BİÇİMİNİ ANONİM YAPIP YORUM YAPABİLİRİSİNİZ.YORUMLARINIZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİDİR.